Barvy v interiéru dokážou ovlivnit naše zdraví i náladu. Věděli jste, že každé znamení se cítí dobře v jinak barevném prostoru a obklopuje se jiným druhem doplňků?

Beran (21.3. - 20.4.)

Berani mají ohnivou povahu, jednají rázně a jsou akční. Mají rádi rudou barvu a výrazné kombinace, ale i pastelové barvy jako je oranžová, žlutá, růžová. K beranovi se hodí nábytek s výrazným designem a ostrými tvary. Rádi a s chutí inovují interiér, potřebují mít pocit změny. Co se týká rozmístění místností, ložnice by, v případě berana, neměla směřovat na sever. Tam by měl mít raději kuchyni nebo sociální zařízení. Beran má rád svíčky, vonné oleje a tyčinky s vůní citrusů nebo máty.

Býk (21.4. - 21.5.)

Býk je zemské znamení, které stojí nohama pevně na zemi. Miluje svoji kuchyni, má rád pohodlí, útulno a luxus. Mezi oblíbené barvy patří jantarová, zlatá, medová a teplé odstíny žluté. Pokud vybírá nábytek, volí kvalitu a pevnost. Má rád měkké a jemné potahy. Královstvím býka je kuchyně, jelikož je požitkář a rád vaří, je to jeho nejoblíbenější místnost ze všech.

Blíženci (22.5. - 21.6.)

Blíženec je vzdušné znamení, jedinci tohoto znamení jsou stále v pohybu. Protože je blíženec určitým způsobem rozpolcená osobnost, i v pojetí interiéru by se toto mělo promítnout. Barvy v bytě by měl volit jak veselé, tak ale i tlumené, uklidňující. Na velké sedačce by neměla chybět spousta pohodlných polštářů. Interiér by měl být zařízen jednoduše. Byt nemusí mít záclony, ale měl by být vzdušný. Pracovna a soukromé prostory by měly být orientovány na západ, společenská místnost na východ.

Rak (22.6. - 22.7.)

Rak je vodní znamení a je velmi vázán na rodinu a zázemí. Měl by proto vybudovat klasické rodinné sídlo, kde se nejen on, ale i celá rodina bude cítit příjemně. Raci dávají přednost přírodním materiálům jako je dřevo, hlína, len či bavlna. Z barev je to tyrkysová v kombinaci s bílou, barva mořské zeleně, světle modrá nebo odstíny hnědé. Rak si nepotrpí na ostré, hranaté tvary. S kovem by měl být opatrný, je na něj moc chladný. Důležitou místností v bytě je pro raka kuchyně. Kuchyně by měla být velká, útulně a domácky zařízená. Celý byt by měl být situovaný na jih, usínat by měl rak vždy s hlavou na sever. Bude se tak po probuzení cítit odpočatý a svěží. Z vůní rak upřednostňuje vůni růže, šeříku nebo jemnou vůni fialek.

Lev (23.7. - 22.8.)

Lev je ohnivé znamení, kterému patří Slunce – zdroj vitality a zdraví. Jeho byt by měl tyto energie podporovat. Lvi dávají přednost kvalitním a luxusním doplňkům, originálním obrazům. Stěny by měl mít lev bílé, aby vynikl nábytek i celý interiér. Z materiálů je mu nejbližší dřevo a kámen. Slabostí lvů je koupelna. Měla by být zařízena pečlivě, s možností výhledu na zahradu. Samozřejmě s velkým luxusním zrcadlem. V ložnici by neměla chybět velká postel, satén a damašek. Co se týká barev, je lvům nejbližší odstín medu, zlatá, okrově žlutá nebo šeříkově fialová.  

Panna (23.8. - 22.9.)

Panna patří do zemského znamení a s tím je spjaté i pojetí interiéru. Panny mají rády přírodní materiály, proto u nich málokdy najdeme plast, kov nebo jakýkoliv umělý materiál. Co se týká barev, panny milují odstíny podzimu – tóny oranžové, hnědé, žluté v kombinaci se smetanovou nebo béžovou. V interiéru vyžadují intimitu a v jejich domově by neměl chybět krb. Panna dává přednost jemným vůním lesa jako je borovice, smrk, pryskyřice a nebo vůně levandule. Naopak těžké vůně u ní vyvolávají migrény a nervozitu. Domov panny by měl mít dostatek místa na aranžování jejích výrobků a měl by být situován na západ nebo jihozápad.

Váhy (23.9. - 23.10.)

Váhy patří mezi vzdušná znamení. Mají rády mořskou zeleň, tyrkysové odstíny, zelenou a vše měkké, teplé a pohodlné. Lidé narození ve znamení vah jsou mistři dekorací. Vše dokáží umístit a sladit tak, aby výsledek byl dokonalý. Vnitřně jsou váhy dosti konzervativní. Nesnáší pachy a průvan, provoněný byt je pro ně nutností. Byt by měl být situován na jihozápad nebo západ a jeho součástí by měly být květiny. Do rovnováhy se váhy dostávají pomocí hudby.

Štír (24.10. - 22.11.)

Štír je vodní znamení plné kontrastů. Mnoho situací prožívá až na dřeň. Má rád klid a k jeho barvám patří červená. Pro mnoho lidí může tato barva být příliš agresivní, ale vhodně zvolené odstíny jsou to pravé pro štíra. Například fialová, ta dokáže štíra zklidnit. Štír má rád vesměs striktně účelný a pohodlný nábytek, ve kterém se dobře odpočívá. Ušák nebo křeslo je pro něj nezbytností. Štír má rád klid a ticho, je konzervativní a dost často lpí na věcech – nerad mění nábytek. Proto by si měl dobře rozmyslet, co si pořídí. Většinou ho to bude provázet celý život. Nejdůležitější místností je pro něj kuchyně a ložnice. Dobře se cítí v bytě situovaném na západ nebo sever.

Střelec (23.11. - 21.12.)

Střelec je znamení rozběhané a aktivní. Neškodí mu se čas od času zklidnit a relaxovat. Z barev by měl volit spíše chladnější odstíny jako je modrá či malachitová zeleň. Vyhnout by se měl naopak červené a oranžové, tyto barvy ho dráždí. Má rád zvířata a jeho zvláštností je to, že kam si lehne, tam se vyspí. Nelpí tedy na ložnici, stačí mu spací kout. Má rád zeleň a přírodu, proto by v jeho bytě neměly chybět živé květiny nebo nábytek ze dřeva. Byt by měl směřovat na jih nebo jihovýchod.

Kozoroh (22.12. - 20.1.)

Stabilnímu kozorohovi by měl byt poskytovat bezpečí. Nerad se otevírá druhým, platí u něj můj dům – můj hrad. Nemá rád přeplácanost, volí pevný nábytek. Kozoroh dává přednost jemným pastelovým odstínům a odstínům fialové. Byt by měl být situován na jih nebo jihovýchod. Stěny obložené dřevem mu vytvářejí pocit jistoty, pohodlí a útulnosti. Má rád vůni levandule, ta ho stabilizuje.

Vodnář (21.1. - 20.2.)

Vodnáři patří mezi vzdušná znamení. Potřebují kolem sebe moře volného prostoru. Rádi se druží a mají rádi společnost. V bytě vodnáře by neměl chybět velký bytelný stůl. Má rád silné a kvalitní osvětlení, v šeru se necítí dobře. V barvách dává přednost tlumeným, elegantním odstínům včetně šedi v kombinaci s bílou a kovovou. Je vhodné volit také citrusové odstíny, ty dodají vodnářům dobrou náladu. Nemusí mít záclony a závěsy, ale pohodlný běhoun na zemi ano. Vyhovuje jim jižní a východní strana.

Ryby (21.2. - 20.3.)

Ryby jsou posledním znamením zvěrokruhu. Je to znamení vodní, vládne mu planeta Neptun. Ryby milují vodu a vše, co je s ní spojeno. Kapradiny, škeble jako dekorace do bytu, popřípadě fontány, to je to, co rybu uvede do pohody. Ryby by se měly vyvarovat kovu a umělé hmotě. Velmi důležitá je pro ně místnost, která bude jen jejich, kde se budou cítit sami sebou bez vlivu ostatních. Nejvhodnější barvou pro ryby je bílá, mentolová nebo pastelová modrá. Právě bílé by si v bytě měly dopřát co nejvíc. Z vůní je to pak jasmín, vůně mořské soli a vůně jara. Ryby by se měly vyhýbat šedé a černé, tyto barvy ji deprimují. Jsou citlivé na příliv a odliv a barometrický tlak. V ložnici ryb by mělo být chladněji a hlava by při spaní měla směřovat na západ. Byt by měl být směřován na severovýchod nebo severozápad.